Point S Nedir?

Point S markası; 1971 yılında Fransa'da "herhangi bir marka, tedarikçi ya da sanayiden bağımsız olma” ortak amacını taşıyan lastik uzmanı girişimciler tarafından oluşturulan lastik satıcısı bir dernek olarak kurulmuştur.

Point S, binek araçlardan endüstriyel lastiklere kadar kamyon ve tarım lastiklerindeki tüm lastik çeşitlerini kapsamaktadır. Uzmanlığımız ve know-how anlayışımız sadece lastikle sınırlı değildir. Ayrıca dengeleme ürünleri, rot balans, tamir, basınç kontrolü gibi tüm lastik servislerini de kapsar. Kullandığımız ekipmanlar çağının en gelişmiş ürünleridir.

Ürün ve Hizmet Alışverişi


Lastikler ve İlgili Hizmetler

Lastikler ve İlgili Hizmetler Bir lastik uzmanı olarak hedefimiz, binek araçlardan endüstriyel lastiklere kadar kamyon ve tarım lastiklerindeki tüm lastik çeşitlerini kapsamaktadır. Uzmanlığımız ve know-how anlayışımız sadece lastikle sınırlı değildir. Ayrıca dengeleme ürünleri, rot balans, tamir, basınç kontrolü gibi tüm lastik servislerini de kapsar. Ayrıca kullandığımız ekipmanlar çağının en gelişmiş ürünleridir.

Araç Bakımı Ve Otomobil Parçaları

Lastik satışımızın yanında seçilmiş olan Point S noktalarında* önemli araç parçalarının da bakımını ve değişimini de üstlenmiş bulunmaktayız(Fren diskleri, fren balataları, yağ değişimi, egzoz borusu değişimi… gibi).

Lastik Markası Stratejisi

Point S; SummerStar(Yaz), WinterStar(Kış)ve 4 Seasons(4 Mevsim)isimleriyle tüm mevsim şartlarına uygun, oldukça geniş etiket çeşitliliğinde 1. Kalite lastik üreticisidir. Avrupalı üreticiler için Point S ile iş birliği içinde olmak, böyle büyük bir ağ ile iş yapmak gerçekten çok önemlidir. Otomotiv alanında yapılan ortak çalışmalar neticesinde Point S uyguladığı uluslararası otomobil parçaları tedarik politikası ile önde gelen parça üreticileri ile iş birliği yaparak kendi ürün yelpazesini de oldukça geliştirdi.

Misyonumuz

Mevcut ağımızın bütünlüğünü, bağımsızlığını korumak ve ortaklarımızın karlılığını arttırmaktır.

Vizyonumuz

Değişen ve büyüyen Türkiye'de lastik sektöründeki tüm değişimleri takip ederek nihai kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağımıza inanıyoruz.

Değerlerimiz

İşimizde uzmanız
İşimizi en iyi şekilde yapmamızı sağlayacak insan kaynağına, teknik bilgiye ve donanıma sahibiz. Global anlamda genel kabul görmüş en iyi uygulamalar ve inisiyatiflerle rekabet gücümüzü artırır, kurumsal uygulamalarımız ile örnek teşkil ederiz. İş yapış şeklimizle fark yaratırız.

Yüksek başarıyı hedefler ve ona ulaşırız
Sonuç odaklı çalışırız. Hedeflerimizi yüksek tutar ve işimizi yaparken nihai amacımızı aklımızdan çıkarmayız. Büyük resmi görür, sorumluluk alır, sonuca giden yolda yüksek motivasyonla çalışırız. Kurumumuzun stratejisini ve yönünü bilir, aldığımız her karar ve aksiyonda bunu dikkate alırız.

Yenilikçi ve yaratıcıyız
Meraklı, katılımcı ve paylaşımcıyız. Zamanın gereklerini takip eder, yeni fikir ve girişimlere destek veririz. Düşünmeye vakit ayırırız. Fırsat yaratmaktan ve problem çözmekten zevk alırız. Alışkanlıklarımızı sürekli sorgular, varsaymaktan kaçınırız.

Sürekli gelişimi destekleriz
Öğrenen ve gelişen bir iş kültürüyle çalışırız. Sürekli gelişen, yüksek performansla görünür katkı yaratan çalışanlarımızı ayrıştırır ve ödüllendiririz. Gelişim için geri bildirim verir ve eleştirileri açık yüreklilikle karşılarız.

Satış Noktası Konsepti

Hep birlikte ama bağımsız!

Felsefesiyle Point S satış ve ticaret yapılan her alana(şehir merkezleri, hipermarketler, veya alışveriş merkezleri, otoparklar, sanayi alanları… gibi)uyarlanabilir etkileyici ve modern bir konsept sunmaktadır. Satış noktası olgusu kurumsal kimliğimizin anahtarı niteliğindedir. Görsel kimliğimiz aynı olmasına rağmen ortaklarımız kendi markalarını Point S markasının yanına koymayı seçebilirler. Point S ağındaki ortaklarına uzun bir zaman zarfında elde ettiği marka bilinirliğini paylaşmayı ve ülke hatta evrensel bazda bu bilinirliği arttırmayı uygun görür.

Size En Yakın
 Bayi İçin
 0850 888 1 666 
Numarayı Arayın